07.09.2016 10:30 | Riadite sa porekadlom, kto si ako ustelie, tak si tiež ľahne? Hovorili vám známi, že tým, že nebudete ustielať, zabránite roztočom, aby sa zabývali vo vašich prikrývkach? Neverte všetkému, čo sa kde rozpráva a skúste si pre dobrý pocit a pre radosť predstaviť, že idete zaspávať do ustlaného, profesionálne ustlanej postele. Nie je to ťažké a nezaberie to viac ako jednu minútu vášho času ráno.

Postup, ako správne ustlať

Posteľ sa ustieľa tzv. zdola. Začnite teda ochranou matraca, ak ju používate. Chránič matraca je v podstate taká tenká deka, ktorá je v rohoch vybavená gumičkou ktorá ju drží na správnom mieste. Je prešitá a robí matrac mäkším. Pokračujte použitím klasickej naťahovacej plachty. Vyberte takú na ktorej sa vám príjemne spí alebo tú, ktorá je v zimnom období potrebne hrejivá (napríklad froté plachta). V prípade, že sa vám stalo, že nemôžete obliečky na posteľ dostať a kúpili ste si teda pravdepodobne menší rozmer, alebo sa Vám praním zmenšili, požiadajte o pomoc spolubývajúceho alebo člena rodiny. Na naťahovaciu plachtu sa môže aplikovať rovná plachta, nenaťahovacia, ktorá sa len založí pod okraje matraca. V ďalšom kroku už je priestor pre vašu fantáziu, ako si chcete ustlať. Môžete dať vankúš a deku na jednu stranu, či len deku a vankúš natriasť a poskladať, alebo pridať do čela postele vankúšiky. Každopádne, aby ste zamedzili usadzovaniu prachu v prikrývkach, ochráňte posteľ prikrývkou. Prikrývka na posteľ zakryje vaše prípadné nedostatky pri postielaní, pekne vyzerá a môže ešte podčiarknuť dizajn celej spálne.

Rutina sa môže stať zábavou

Posteľ si môžete ustlať tak, ako sa Vám páči. Niekto chce zaspávať ako z rozprávky Tisíc a jedna noc a vyskladá si do čela postele všetky vankúšiky, čo doma nájde. Tým z Vás, ktorí potrebujú priestor na posteli, napríklad pre čítanie alebo pre prácu, sa ponúka možnosť ustlať deku aj vankúš do čela postele a využiť, tak zostávajúce miesto na sedenie či povaľovanie sa. Alebo skrátka nie ste usteľací typ a máte to šťastie, že spálňu jednoducho zatvoríte i s neustlanou posteľou.

Čím častejšie budete ustielať, tým rýchlejšie Vám to pôjde a stane sa to zábavnou rutinou. Nečakaná návšteva Vás potom ani pri vstupe do spálne neprekvapí. Ak ste majiteľom garzónky, ustieľaniu postele každý deň sa nevyhnete, snáď jedine ak máte rozkladací gauč a perinák.    


Další články


blog

Staročeské obliečky

31.08.2016

V modernej uponáhľanej dobe sa máte možnosť vrátiť späť k tradícií aj vo Vašej spálni. Staročeské obliečky upokoja Vašu myseľ.

blog

Obliečky mikroflanel verzus mikroplyš

24.08.2016

Mikroflanel je mikroplyšu na prvý pohľad veľmi podobný. Vlákna oboch materiálov sú takmer na nerozoznanie. Sú teda medzi nimi vôbec nejaké rozdiely,…

blog

Ako zložiť napínacie prestieradlo?

16.06.2015

Lámete si aj vy hlavu nad tým, ako ľahko zložiť napínacie prestieradlo, aby nevyzeralo ako kus pokrčeného handru vo Vašej skrini? Máme pre Vás…