16.06.2015 11:44 | Lámete si aj vy hlavu nad tým, ako ľahko zložiť napínacie prestieradlo, aby nevyzeralo ako kus pokrčeného handru vo Vašej skrini? Máme pre Vás jednoduchý návod.

Väčšina z nás dnes už používa predovšetkým napínacie prestieradlá, pretože na rozdiel od klasických majú rad výhod. Napínacie prestieradlo sa jednoducho perie, ľahko sa povlieka a počas spánku sa nevyzlieka dole. Jediným orieškom, ktorý mnohí z nás rieši, je, ako po vypraní napínacie prestieradlo ľahko a úhľadne zložiť.

Skladanie napínacieho prestieradlá

Vyskúšajte náš návod na zloženie napínacieho prestieradlá. Najjednoduchšia cesta, ako zložiť napínacie prestieradlo, ich vložiť ruky do dvoch vzdialenejších rohov a priložiť ich na seba. Postup opakujeme s rohmi prestieradlá, ktoré visí na zemi, zatiaľ čo horná spojené rohy držíme v druhej ruke. Nakoniec spojíme ruky a tým všetky rohy v jeden.

Potom, čo máme všetky štyri rohy prestieradlá zložené na sebe, prehneme látku s gumou, ktorú zahŕňame pod matrac a uhladíme. Ďalej pokračujeme klasickým skladaním, až vytvoríme rovnako široký pozdĺžny pruh.

Potom už stačí napínacie prestieradlo preložiť asi na trikrát a vznikne Vám krásne úhľadný požadovaný tvar namiesto nevzhľadného balíka. Zo zloženého napínacieho prestieradlá nikde nič nevylieza a vy ho ľahko uložíte do svojej skrine, kde nebude zbytočne zaberať miesto.

Ak je pre Vás návod na to, ako zložiť napínacie prestieradlo, nezrozumiteľný, pozrite sa na ukážku.


Další články


blog

Ako ustlať posteľ?

07.09.2016

Riadite sa porekadlom, kto si ako ustelie, tak si tiež ľahne? Hovorili vám známi, že tým, že nebudete ustielať, zabránite roztočom, aby sa zabývali…

blog

Staročeské obliečky

31.08.2016

V modernej uponáhľanej dobe sa máte možnosť vrátiť späť k tradícií aj vo Vašej spálni. Staročeské obliečky upokoja Vašu myseľ.

blog

Obliečky mikroflanel verzus mikroplyš

24.08.2016

Mikroflanel je mikroplyšu na prvý pohľad veľmi podobný. Vlákna oboch materiálov sú takmer na nerozoznanie. Sú teda medzi nimi vôbec nejaké rozdiely,…