16.06.2015 11:28 | Má váš potomok svoje obľúbené hrdinov? Na posteli mu kraľujú zvieratká zo Shreka, na stene má plagát Spidermana, či spí zásadne v pyžame s motívom Aut? Skúste doplniť jeho izbičku o klasické hrdinov, ktorí sú na detských očiach už viac ako 70 rokov. Privítajte u vás doma Mickeyho, Púa alebo modernejšie Hello Kitty či My Little Pony ..

Mickey Mouse a medvedík Pú

Motív Mickeyho Mouse vychádza z rozprávky, ktorú už v roku 1928 v čiernobielej verzii, vydal animátor Walt Disney. Od tej doby si získala generácia malých divákov a je stále obľúbenou kreslenou postavičkou. Do partie sa k nemu pridala aj myška Minie či kravička Clarabelle. Prvé tri epizódy bol Mickey nemý - v treťom diele Parník Willie už získal synchrónny zvuk. Dnešné deti poznajú Mickey predovšetkým z programu Mickeyho klubík, ktorý edukatívne hravou formou učí deti počítať a skúša ich zo znalostí pred televíznou obrazovkou.

Medvedík Pú je rovnako starým kamarátom ako Mickey. Medvedík vo svojich príbehoch kamarátia s Kryštofíkom Robinom, bojazlivým prasiatkom, statočným a šišlavým tigrik a pomalým somárikom Ijáčkem. S touto partiou kamarátov, potom v honbe za medom zažije množstvo nezvyklých dobrodružstiev. Rozprávka vychádza z detskej knihy Alana Alexandra Milneho, ktorý sa inšpiroval pri mene medvedíka u svojho syna Christophera.

Hrdinovia poslednej doby Hello Kitty, mačička Marie a My little pony

Na mnohých výrobkoch pre deti sa teraz objavujú motívy ako Hello Kitty, mačka Márie alebo My little pony. Že nepoznáte mačku Márii? Ani My little pony? Skúste sa pozerať s deťmi ráno na rozprávky.

My little pony (v preklade Môj malý poník) je rozprávka o priateľstve malých poníkov, ktorú vymyslela spoločnosť Hasbro, ako produktovú radu na ktorú sa neskôr nadviazala aj táto animovaná rozprávka, ktorá má už 4. pokračovanie a v jej fanclubu už začínajú byť početnú väčšinou aj dospelí. Počiatky sa datujú na rok 2010 a pochádza z kanadsko-americkej stanice The Hub. Idealistické poňatie priateľstva medzi 6ti kobylami malých poníkov, ktoré má za cieľ naučiť hodnotu priateľstva najmladší divákov.

Mačička Marie nie je medzi takými menami príliš známou osobou. Svojim vzhľadom je známa a povedomá, ale málokto videl rozprávku z ktorej pochádza The Aristocats. Opäť pochádza z dielne Walta Disneyho.

Podivná ružová mačka Hello Kitty (motív mačky vymyslela pre spoločnosť Sanrio dizajnérka Juko Šimizu a zobrazuje bielou mačku rasy japonského bobtaila s červenou mašľou) je asi najmodernejším výstrelkom poslednej doby, ktorý nesprevádza ani knižnej ani televízne histórie. Jedná sa tu o prvoplánovo dizajnový motív pre komerčné použitie, ktorý prekvapivo oslovil veľkú skupinu ľudí.

Licenčné motívy na prikrývkach

Všetky rozprávkové bytosti môžu navštíviť izbičku vášho najmenšieho vo forme vankúšov, prikrývok alebo plagátov na stenách. Deka s licenčným motívom zahreje a poteší oko. S Mickeym či medvedíkom Pú sa bude zaspávať hneď lepšie. Prikrývka sa môže stať spoločníkom u večerníčku. Materiál 100% polyester z nej robí ľahko udržiavateľného a hrejivého kamaráta pre nočné dobrodružstvo. Rozmer 80x100cm môže byť využitý aj na malý úkryt, kam si môže dieťatko naťahovaním aj svoje iné plyšové kamarátov.

Detskú prikrývkou z hebkého vysoko kvalitného materiálu vaše dieťatko pohladí. Príjemne zahreje a v okamihu, keď svojmu malému budete čítať rozprávky ponúkne dosť priestoru pre vás oboch. Deku nemusíte žehliť je proti krčivá a zachováva si svoju intenzitu aj po mnohých praniach.

 

V dnešnej dobe nie je problém zohnať deku s motívmi hrdinov vášho dieťatka. Nech už je jeho obľúbencom Medvedík Pú alebo podivná ružová mačka Hello Kitty (motív mačky vymyslela pre spoločnosť Sanrio dizajnérka Juko Šimizu a zobrazuje bielou mačku rasy japonského bobtaila s červenou mašľou) Stálicou na nebi detských obľúbencov je potom Mickey Mouse, ktoré už vo svojej čiernobielej podobe deti bavil okolo roku 1930. V tom čase mal v partii myšku Minie a kravičku Clarabelle.


Další články


blog

Ako ustlať posteľ?

07.09.2016

Riadite sa porekadlom, kto si ako ustelie, tak si tiež ľahne? Hovorili vám známi, že tým, že nebudete ustielať, zabránite roztočom, aby sa zabývali…

blog

Staročeské obliečky

31.08.2016

V modernej uponáhľanej dobe sa máte možnosť vrátiť späť k tradícií aj vo Vašej spálni. Staročeské obliečky upokoja Vašu myseľ.

blog

Obliečky mikroflanel verzus mikroplyš

24.08.2016

Mikroflanel je mikroplyšu na prvý pohľad veľmi podobný. Vlákna oboch materiálov sú takmer na nerozoznanie. Sú teda medzi nimi vôbec nejaké rozdiely,…