24.08.2016 10:22 | Mikroflanel je mikroplyšu na prvý pohľad veľmi podobný. Vlákna oboch materiálov sú takmer na nerozoznanie. Sú teda medzi nimi vôbec nejaké rozdiely, čo sa týka vlastností alebo údržby? Aké výhody a nevýhody sú medzi obliečkami z mikroflanelu a mikroplyšu pri ich používaní?

Oba materiály sú tvorené hustými krátkymi chĺpkami, ktoré zaisťujú veľkú hrejivosť materiálu. Hustota chĺpkov je u obliečok z mikroflanelu vyššia, takže ide o látku s lepšími termoregulačnými vlastnosťami, ktorá Vás viac zahreje počas zimných večerov.

Na rozdiel od mikroplyšu, ktorý pôsobí skôr ako kožúšok plyšového medvedíka, chĺpky mikroflanelových obliečok sú plochejšie a jemnejšie. Mikroflanel imituje hladkú zvieraciu srsť, ktorej najväčšou výhodou je teplotný komfort, ktorý kožúšok udržuje. Zamatovo hebké posteľné obliečky na dotyk Vám dopraje pokojný a ničím nerušený spánok.

Pranie obliečok

Mikroplyšové i mikroflanelové obliečky sa perú v automatickej práčke pri teplote 40 ° C. Ani jeden materiál nevytvára žmolky a oba rýchlo schnú. Posteľná bielizeň z mikroflanelu a mikroplyšu sa nemusia žehliť, čo je veľká výhoda pre všetky gazdinky.

Nemajte obavy, že by posteľné prádlo z mikroflanelu alebo mikroplyšu púšťalo pri praní chĺpky. Oba materiály sú veľmi kvalitné. Mikroflanel má vyššiu gramáž než mikroplyšové obliečky. Vďaka zloženiu zo 100% polyesteru sú mikroflanelové obliečky vhodné aj pre alergikov.


Další články


blog

Ako ustlať posteľ?

07.09.2016

Riadite sa porekadlom, kto si ako ustelie, tak si tiež ľahne? Hovorili vám známi, že tým, že nebudete ustielať, zabránite roztočom, aby sa zabývali…

blog

Staročeské obliečky

31.08.2016

V modernej uponáhľanej dobe sa máte možnosť vrátiť späť k tradícií aj vo Vašej spálni. Staročeské obliečky upokoja Vašu myseľ.

blog

Ako zložiť napínacie prestieradlo?

16.06.2015

Lámete si aj vy hlavu nad tým, ako ľahko zložiť napínacie prestieradlo, aby nevyzeralo ako kus pokrčeného handru vo Vašej skrini? Máme pre Vás…