31.08.2016 10:15 | V modernej uponáhľanej dobe sa máte možnosť vrátiť späť k tradícií aj vo Vašej spálni. Staročeské obliečky upokoja Vašu myseľ.

Staročeské obliečky

V dnešnej dobe, keď sa stále viac vraciame späť k takmer zabudnutým tradíciám narastá obľuba tzv. retro štýlu. Radi nakupujeme potraviny na farmárskych trhoch, navštevujeme starožitníctvo, bazáre a blšie trhy, kde zháňame nábytok a doplnky, ktoré si po rekonštrukcií chceme umiestniť do bytu. Pýtate sa prečo nezájsť radšej do supermarketu alebo moderného nábytkového štúdia? Jednoucho kvôli kvalite výrobkov, s ktorou sa produkty modernej doby nemôžu porovnávať.

Ak sa i vy radi obklopujete kvalitnými vecami, páči sa Vám retro štýl, alebo sa chcete vrátiť do krásných detských rokov, keď ste chodievali s babke a dedkovi na chatu, máme pre Vás tip na štýlové uspôsobenie Vašej spálne - Staročeské obliečky.

Kvetované obliečky

Staročeské alebo tiež rustikálne obliečky sa hodia nielen na chaty, chalupy, sedliacke domy, ale tiež do typicky českej spálne. Medzi tradičné vzory obliečok patria jemné kvietky ruže v modrých, červených alebo ružových odtieňoch. Decentné staroružové prevedenie obliečok potom naladí vo Vašej spálni romantickú atmosféru.

Ak dávate prednosť jemnejším motívom, určite si obľúbite drobné, nežné kvietky v úžasnej modrobielej kombinácií. Vzor na obliečky je inšpirovaný dlhoročnou tradíciou modrotlače. Technológia sa k nám dostala z Holandska počas 17. Storočia, na farbenie sa využíva odtieň indigo. V tomto prípade však ide o moderné materiály i techniku spracovania. Preto Vám obliečky vydržia dlho ako nové.

Obliečky patchwork 

Ďalším veľmi štýlovým vzorom posteľného prádla rustikálneho štýlu je imitácia patchwork. Originálne patchwork je tvorený zo zošívaných, rôzno-farebných a odlišne vzorovaných kúskov látok, ktorý sa rozšíril vďaka veľkej obľube predovšetkým z Ameriky. Naše obliečky v štýle patchwork sú však ušité z jedného druhu vzorovanej látky, môžu sa tak prať na vyššej teplote a pritom sa zachovajú farby i tvar. Farebných kombinácií je niekoľko.

Povlečení prúžok alebo kocka

Konzervatívnejšími staročeskými obliečkami sú potlače s jednoduchými kockami a prúžkami. Vďaka prepojeniu klasického vzoru a farebnosti červeno-bielej alebo modro-bielej získavajú tieto posteľné obliečky na nadčasovosti.

Krepové obliečky

Posteľné obliečky staročeských vzorov sa vyrábajú z veľmi príjemného a kvalitného materiálu, akým je krep zo 100% bavlny. Ide o obľúbenú textíliu pre svoju vzdušnosť, savosť a tiež hrejivosť. Ľahko sa udržiava, pretože rýchlo schne a predovšetkým krepové obliečky nie je nutné žehliť, čo ocení každá žena.

 

Další články


blog

Ako ustlať posteľ?

07.09.2016

Riadite sa porekadlom, kto si ako ustelie, tak si tiež ľahne? Hovorili vám známi, že tým, že nebudete ustielať, zabránite roztočom, aby sa zabývali…

blog

Obliečky mikroflanel verzus mikroplyš

24.08.2016

Mikroflanel je mikroplyšu na prvý pohľad veľmi podobný. Vlákna oboch materiálov sú takmer na nerozoznanie. Sú teda medzi nimi vôbec nejaké rozdiely,…

blog

Ako zložiť napínacie prestieradlo?

16.06.2015

Lámete si aj vy hlavu nad tým, ako ľahko zložiť napínacie prestieradlo, aby nevyzeralo ako kus pokrčeného handru vo Vašej skrini? Máme pre Vás…